Uusi hallitus valittu

10.10.2023

Vanhempainyhdistyksen vuosikokous 2023 järjestettiin koululla 10.10.2023. Kokouksessa valittiin Tanja Purmonen jatkamaan yhdistyksen puheenjohtajana, ja hänen lisäkseen hallitukseen valittiin  yksitoista muuta oppilaiden vanhempaa. Ilolla voimme todeta, että hallitukseen valituista kolme on mukana ensimmäistä kertaa! Yhdistyksen toiminnan jatkuvuuden takaamiseksi on erittäin tärkeää, että uusia oppilaiden vanhempia liittyy mukaan toimintaan vanhojen hallituslaisten lasten kasvaessa ja siirtyessä yläkouluun. 

Uuden hallituksen järjestäytymiskokous pidettiin heti vuosikokouksen jälkeen. Kokouksessa suunniteltiin vanhempainyhdistyksen toimintaa tulevan lukuvuoden aikana ja koulun rehtori Karita Boström esitteli Messukylän koulun lukivuosisuunnitelmaa. Seuraava johtokunnan kokous pidetään 7.11., ja sinne ovat lämpimästi tervetulleita kaikki yhdistyksen jäsenet!